ענן מחשוב

ישנו מושג בעולם העסקים שהתחיל להיות מוכר יותר ויותר בשנים האחרונות. המושג הוא מחשוב ענן. בין אם אתם אנשים פרטים או אנשים עסקיים, רובכם בוודאי כבר מכירים את המושג ואת המשמעות. אז למה בעצם המושג תפס תאוצה שכזו? הסיבה היא כנראה עקב הצמיחה המהירה של תשתיות האינטרנט בארץ ובעולם, וכמובן שהתפתחות תוכנות המחשב והחומרה השונות תרמו את חלקן.

למרות התאוצה וההכרה הרבה לה זוכה המושג, לא כולנו מודעים ליתרונותיו הרבים. בעלי עסקים רבים המתלבטים באיזו צורה לעבוד שוקלים לעבוד בשיטה זו. כמובן שישנן חברות המספקות שירותי מחשוב לעסק שעוזרות להם בנושא. אם התלבטתם גם אתם אם להשתמש בשירות, הנה מספר יתרונות שיעזרו לכם להבין למה בעלי עסק רבים אחרים משתמשים בטכנולוגיה המדוברת:

מדובר בחסכון משמעותיביותר מבחינת הוצאות הגיבוי, שכן ברוב החברות הגיבוי מובנה במערכת)

חברות רבות כיום עושותמאמצים רבים לעבוד "ירוק", בגלל שמחשוב זה דורש צריכת חשמל נמוכה,חברות רבות בוחרות גם הן לעבוד כך.

בעידן דיגיטאלי זה, רמתהאבטחה בעסק צריכה להיות גבוהה. מתחרים ואנשים פרטיים יכולים בקלות לפרוץלמערכות השונות שלנו, וחשוב להקפיד על עמידה בתקני אבטחה גבוהים. בעזרת שימושבמחשוב זה מובטחת לנו רמת אבטחה גבוהה שתשאיר אותנו רגועים.

בדרך כלל, עם חלוף השניםחברות שהתחילו בתור עסק משפחתי וקטן, גדלו ועברו למשרדים גדולים. עם גדילתושל העסק ככה גם מערכת המחשוב גדלה ובעצם מאפשרת לכם לגמישות רבה מבחינתהמשאבים.

כל תהליך ההתקנה והתחזוקהשל החומרה ושל השרתים זול יחסית לאחרים, כשמדובר בחסכון בעסק מדובר בחסכוןמשמעותי.

אם אתם עובדים אך ורק דרךמחשבים, אינכם תלויים במיקום או בציוד. גם אם אתם לא נמצאים במשרד, תוכלולעבוד גם מהבית בעזרת המחשב והנייד.

אם אתם עדיין מתלבטים, כדאי שתשימו לב ליתרונות הרבים של מחשוב זה. אתם והעובדים שלכם תוכלו להתחבר לכל שירות שתצרכו דרך האינטרנט. לא תצטרכו להעביר אחד לשני דיסקים או דיסק און קי עם מידע, לא תצטרכו להתקשר אחד לשני בשביל ליידע בפיסת מידע מסוימת. תוכלו לעשות הכול דרך המחשב.

כשמדובר במחשוב לעסקים מדובר בשיטת העבודה של העסק כולו, חשוב לעשות את כל הבירורים הנדרשים לפני ולהתייעץ עם חברה מקצועית. אל תחסכו בכסף ובזמן כשמדובר בעסק שלכם.