התפתחות הענן במשרדים

אם בעבר כל החומר שקיים במשרדים היה מתויק לקלסרים עבים, והיה דורש חדר שלם שיושבת במיוחד כדי לאחסן את כל החומר, שלא לדבר על הבלאי של הטפסים העשויים מנייר שמתבלה עם השנים וכמובן עם המודעות בשנים האחרונות לגבי איכות הסביבה זה עוד איזשהו פן שגרם לעולם המשרדים לעבור למחשב. כמות הנתונים שניתן לאחסן בשרת הוא בלתי מוגבל בעצם וכול המסמכים מאוחסנים בכונן קטן אשר תופס הרבה פחות מקום ממה שהיינו רגילים אליו בעבר. הדבר הבא בעולם העסקים הוא שירותי ענן.

אם עד היום היה נהוג להשתמש בשרת מקומי אשר לו חסרונות רבים במערך המחשוב שבעסק. שרתים מקומיים נגישים בצורה טובה רק למי שמחובר לרשת הפנימית של המשרד ופגיע מאוד. הפסקת חשמל, בעיה בתוכנה או בחומרה או כל תקלה פנימית, עלולה לפגוע במערך העבודה ולגרום לאובדן של מידע שהוא מאוד קרוב לליבנו. גם טעות אנוש, שריפה או הצפה יכולים לגרום לנו לאבד מידע שהוא חיוני לעסק, שרתים שבתוך המשרד גם דורשים תפעול קבוע של איש מקצוע מה שמייקר את העלויות, הרי אנחנו חייבים לגבות את המידע לפחות אחת לשבוע.ענן מחשוב חוסך לנו עלויות בעסק ומוריד מאיתנו הרבה כאב ראש בקשר למידע מסווג שמאוד קריטי לעסק. בעבר היה נהוג שרק חברות ענק יכולות לאפשר לעצמן שרתים וירטואליים חיצוניים אשר מאגדים את כל המידע שברשותם, אך האמת זה לא ממש נכון.

התפתחות של הטכנולוגיה הפכה את העניין לנגיש ביותר ויכול לעשות שינוי של ממש גם בעסקים קטנים ובינוניים. היתרונות של דבר כזה הם ברורים. קודם כל אפשר להתחבר ביעילות ומהירות מכל חיבור אינטרנט מכל מקום הגישה היא מהירה ומאוד נוחה. כל העניין של חשש מאובדן המידע יורד מהפרק. העלויות הרבה יותר נמוכות מאשר להשקיע אלפי שקלים כהוצאה ראשונית ואז כמובן לשכור שירותים של איש מקצועי על מנת לגבות באופן קבוע את השרתים לעומת שירותי ענו שאין הוצאה ראשונית אלא רק דמי שכירות קבועים בסיכומו של עניין שרותי מחשוב לעסקים עברו בשנים האחרונות מהפכה של ממש שרק יכולים לתרום לתפקוד נכון ובריא של גוף עסקי כזה או אחר, היתרונות ברורים, העתיד כבר כאן.